XXII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych - Edycja: 2019-05-23 - 2019-05-25
GOŚCIE STREFY SZTUKI 2019
GOŚCIE STREFY SZTUKI 2019
1. Agnieszka Jakubik - Fotobajkowo
W 2013 rozpoczęłam własną działalność- studio objazdowe Fotobajkowo.
Zajmuję się fotografią dziecięcą, rodzinną, ciążową. Szczególne miejsce w mojej twórczości zajmuje fotografia noworodkowa. Ukochana, wyspecjalizowana, najdroższa.
2. Magdalena Russocka
Fotografia dla mnie to z jednej strony ucieczka w świat wyobraźni, z drugiej forma spowiedzi, oczyszczenia ze złych wspomnień z przeszłości. Główną rolę grają w niej emocje, przy ich pomocy staram się opowiadać historie, ale w taki sposób, by każdy mógł dopowiedzieć swoją... To podróż, w którą zapraszam każdego, kto zechce się przyłączyć.
Dużą rolę w tych opowieściach odgrywają stylizacje i rekwizyty. Wszystko pochodzi z mojej własnej kolekcji, ogromną przyjemność sprawia mi buszowanie po lumpeksach, pchlich targach czy internecie w poszukiwaniu czegoś ciekawego. Jeśli czas mi pozwala sama szyję stylizacje.
Niedawno, z okazji jubileuszu 10-lecia największej galerii internetowej 1x.com, jedno z moich zdjęć zostało wybrane do prezentacji na wystawie w Szanghaju. Spełniło się również jedno z moich największych marzeń: zobaczyć któreś ze swoich zdjęć na okładce książki. Jest to piękne uwieńczenie tego, co dla mnie w fotografii najważniejsze: opowieść.
3. Marcin Twardowski
Marcin Twardowski rocznik 1976. Skończył kulturoznawstwo, fotografią zajmuje się od parunastu lat.
Zaczynał od pracy w agencjach modelek, bo głównym jego tematem zdjęć są kobiety. Pracując nad swoim stylem od początku wierny fotografii analogowej, ale sięga także po fotografię cyfrową, natychmiastową czy nawet komórkową. Ostatnio stara się bardziej edukować niż fotografować między innymi prowadząc warsztaty z fotografii analogowej.
http://marcintwardowski.com/
4. Patrycja Pawęzowska
Zajmuje się fotografią kreacyjną i dokumentalną, video art, instalacją, eksperymentem artystycznym. Wyraża się w kategoriach szeroko rozumianego portretu.
W 2018 roku obroniła pracę doktorską pt. Tożsamość Obrazu w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w 2019 roku na
podstawie pracy doktorskiej wydała książkę z zakresu teorii fotografii pt. Tożsamość obrazu.
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Laureatka wielu konkursów min: 2014
Nominacja do Nagrody Lucie Award (Oskar Fotograficzny) za video art Citizens, International
Photography Awards competition (IPA), Stany Zjednoczone, 2016 I miejsce Best
Cinematography dla Śledztwo. The Inquest, We Like’Em Short Film Festival, Oregon, Stany
Zjednoczone, 2017 I miejsce, Międzynarodowy Konkurs Fotografii Cyfrowej, Cyberfoto,
Częstochowa, Polska.
www.patrycjapawezowska.com
5. Patryk Morzonek
Patryk Morzonek - rocznik 91, z aparatem w ręce od 15 lat, zawodowo od 7. Na co dzień zajmuję się fotografią reklamową oraz biznesową, a weekendami najczęściej
jestem na ślubach pod szyldem Białe Kadry. Lubię bawić się fotografią i ciągle szukam w niej nowych zajawek,
technik, czy sposobów do realizacji swoich projektów. Miałem okresy kiedy fotografowałem aparatami wielkoformatowymi z obiektywami
wymontowanymi z radzieckich samolotów szpiegowskich, budowalem skomplikowane scenografie do zdjęć albo rozstawiałem się z 8 lampami w
mocno niedostępnym plenerze. Ostatnie dwa lata rolę głównej zajawki gra u mnie fotografia z powietrza - odkrywanie starych miejsc na nowo i uczeniem się
patrzenia z kompletnie innej perspektywy. W wolnych chwilach staram się jak najwięcej podróżować i w tym przypadku dron
również jest już stałym wyposażeniem mojego plecaka foto.
6. Paulina Jeziorska
Paulina Jeziorska (ur. w 1995) – na co dzień studentka stomatologii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Fotografia analogowa w swoich sidłach trzyma ją już od kilku lat. I nie puszcza.
Czasem przepuszcza – światło. Zaangażowana w portret i fotografię codzienności, od natury po naturę sytuacji ulicznych.
Współorganizatorka inicjatywy fotograficznej „Trójkąt – plenery fotograficzne”. Jej prace po raz pierwszy znalazły się na wystawie tejże inicjatywy, pt. „Korzenie” (2018) w Poznaniu i Bydgoszczy.
W maju 2019r. udział w zbiorowej wystawie „Obszary niewiadome” w Katowicach.
https://www.instagram.com/paulina.jeziorska/
7. Rafał Michalak
Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Od ponad 20 lat związany z branżą reklamową i fotografią komercyjną.
Zawodowo zajmuje się fotografią portretową i reklamową. Specjalizuje się w tworzeniu komunikacji marki projektując identyfikację wizualną dla firm i korporacji.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na kierunku Sztuka Mediów, specjalizacja: Fotografia i Multimedia.
W fotografii artystycznej Rafała Michalaka, głównym motywem i obszarem poszukiwań jest transgresja, czyli świadome oraz intencjonalne przekraczanie barier i ograniczeń, jakie sobie stawia bądź napotyka w swoim życiu człowiek. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
www.rafalmichalak.com
8. Tomasz Sobczak
Doktorat uzyskał w 2011 roku, pracując jako wykładowca w A.H.E. w Łodzi w której uczył ilustracji, rysunku, malarstwa i fotografii.
Promotorem jego pracy doktorskiej był prof Anctzej Marian Bartczak (A.S.P.) Mieszka i tworzy• w łodzi.
Uprawia malarstwo, rysunek oraz fotografię. Tworzeniem krótkich form literackich w postaci opowiadań, alegorii oraz poezji zajmuje się, inspirowany emocjami odkryć, których dostarczaproza życia. Od 2011 roku pracuje jako nauczyciel akademicki na Politechnice łódzkiej w Instytucie ArchitektinyTekstyliów.
Prowadzizajęcia z rysunku, malarstwa i fotografii. Opiekuje się Galerią ,Dzisiaj", w której prezentuje prace studentów z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu łódzkiego i łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.
Twórczość w obszarze malarstwa sztalugowego, form wielkoformatowych, grafitti, rysunku orazfotografi i analogowej, cyfrowej i techniki camera obscura.
Autor siedemdziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych w dziedzinie malarstwa i fotografii.
Prace artysty znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych.
9. Tomasz Zienkiewicz
Gdy już się trochę nauczył, i osoby nie wybiegały z płaczem po sesji widząc rezultaty zmagań, to fotografia tak go pochłonęła, że po jakimś czasie zamienił korpo-garnitur i powerpointa na swoją pracę marzeń.
Tomasz poza fotografowaniem i prowadzeniem warsztatów prowadzi kanał na youtube gdzie na swoich live’ach “foto kawka”
stara się zainspirować innych do rozwijania swojej pasji, robienia lepszych zdjęć i realizowania swoich planów i przy okazji pobija rekordy ilości wypitej kawy.