Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR 2020 - Edycja: 2020-03-20 - 2020-03-22

Premiera mobilnego pokoju zagadek "Mistrz szyfrów - Jan Kowalewski."

Pokój zagadek przeniesie was do niezwykłego świata szyfrów i tajemnic kryptologicznych. Zagadki zgodne z metodami szyfrującymi z okresu bitwy warszawskiej co pozwoli wam cofnąć się w przeszłość. 

Escape Roomy, zwane też pokojami zagadek, to nieprzerwanie popularna w Polsce forma rozrywki dla całych rodzin. Odwiedzający zostają zamknięci w takim pokoju, a następnie postawieni przed szeregiem wyzwań i zagadek muszą znaleźć sposób by z takiego pokoju się wydostać.
 
Nadchodzący rok ogłoszony został rokiem Jana Kowalewskiego - polskiego kryptologa i deszyfratora, to idealna tematyka dla Escape Roomu Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi planuje w roku 2020 otwarcie wystawy dotyczącej postaci Jana Kowalewskiego, pokój zagadek byłby jej idealnym uzupełnieniem.
 
Jak Kowalewski jest nierozerwalnie związany z Łodzią - tu się urodził. Muzeum, dzięki środkom z Urzędu Miasta Łodzi zrealizowało wystawę "Łodzianie dla Niepodległej" w której wernisaż odbył się w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej. Jedną z głównych postaci przedstawionych na wystawie był właśnie Jan Kowalewski.

Mimo niezaprzeczalnych zasług Jana Kowalewskiego nie jest postacią powszechnie znaną. ten zapomniany na wiele lat bohater w pełni zasługuje na przywrócenie pamięci o nim wśród łodzian. Muzeum dokłada wszelkich starań by jego życiorys stał się znany wśród nie tylko łodzian, ale i Polaków. Idea Pokoju Zagadek nie zakłada tylko i wyłącznie nastawienia na rozrywkę, ale przez tematykę zapozna odwiedzających z biografią Jana Kowalewskiego i podstawami szyfrowania i deszyfrowania.

Organizator:

6Branżowy

 


Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz